Naše řešení

Potřeby monitorovacího zařízení jsou u každého odlišné. Naším cílem sledování vozidel a strojů je, abyste měli k dispozici vždy přesně jen to, co přesně potřebujete. Aby jste neplatili navíc za to, co nepotřebujete.

Současně chceme, aby se našim klientům dostával vysoký kvalitní standard v oblasti fleet management systémů a profesionální fleet služby. Jsme schopni vyhovět i různým individuálním řešením na míru při zachování příjemných cen. Exportujeme běžně data do účetních systémů firem. Sledování vozidel a strojů je tak napojeno na účetnictví firem.

To se nám daří díky téměř 30 letým zkušenostem v oboru, které jsme schopni implementovat do neustálého vývoje a zlepšování našich hardwarových a softwarových řešení. Na základě těchto zkušeností jsme Vám schopni poskytnout kvalitně špičkové řešení i ceny, kterým se jen velice těžko konkuruje.

Jádrem našeho systému sledování vozidel jsou jednotky Gcom shromažďující provozní parametry, které díky vestavěnému GSM modulu jsou zasílány na server. Odtud jsou data přístupná oprávněným uživatelům přes webovou aplikaci RMC. Napojením na již implementovanou sběrnici CAN a bránu FMS nebo OBD získáváme veškeré dostupné informace z řídícího počítače konkrétního stroje.

Právě pro tento RMC systém jsme vyvinuli kapacitní sondu CAP04, která je unikátní a je špičkou ve své kategorii při měření spotřeby paliva. Dokazují to i testy přesnosti. Nejen spolehlivost, ale i kvalita konstrukce je tím, co jí činí tak jedinečnou. Například stavební stroje jsou velice často vystaveny těžkým provozním podmínkám.  Hlava a tělo sondy nejsou z plastu, ale z odolného duralu. Vnitřek z teflonu – proto je spolehlivá i v nepříznivých podmínkách a nezanáší se. Navíc velikost sondy přizpůsobujeme na míru za standartní cenu, bez jakéhokoliv příplatku.

Kapacitní sondu CAP04 pro měření spotřeby paliva Vám nikdo jiný nabídnout nemůže, protože je výsledkem vývojového týmu firmy. Sonda je chráněna užitným vzorem pod názvem „Zařízení pro měření hladiny kapaliny v zásobníku 2009-21834 č. 20522″, který schválil Úřad průmyslového vlastnictví.

Instalace sondy se provádí na instalační přírubu, většinou do půdorysného středu nádrže. Instalace mimo střed se nastavuje zadáním souřadnic umístění sondy.

Poloha umístění kapacitní sondy CAP041 v palivové nádrži...Poloha umístění kapacitní sondy CAP041 v palivové nádrži. Umístění mimo střed se zadáním souřadnic.

 Ukázka krádeže paliva při sledování vozidel a strojů

Ukázka indikace krádeže paliva při volnoběhu v systému RMC.

Hlava kapacitní sondy CAP04 – kontrola provozu

Hladina PHM– měření spotřeby paliva, kontrola natankovaného objemu, indikace krádeží během odstávky stroje a za jeho provozu, porovnání měřeného objemu s objemem natankovaným prostřednictví http://www.fuelbox.cz.

Teploměry – Měření teploty nafty a měření okolní teploty minimalizují vliv změn teploty na měřený objem.

Náklon nádrže – Umožňuje dopočítávat objem nafty podle náklonu stroje. Používá se ke stanovení např. nakládky, vykládky nebo pro zabezpečení vozidla před krádeží.

Akcelerace – Stanovuje pracovní fáze stroje či jeho nářadí a sledování vozidla před krádeží.

Mechanické rázy – Slouží k určení pracovní fáze stroje a jeho nářadí, monitoruje např. okamžik nakládky, vykládky a podobně.

Vibrace – Slouží ke stanovení pracovní fáze stroje nebo jeho nářadí, používá se ke zjištění typu pojížděného terénu a sledování vozidel pro zabezpečení stroje před krádeží.

Ukázka instalace CAP04 na MAN TGX 18.540

Ukázka instalace kapacitní sondy CAP04 na MAN TGX 18.540.

 Ukázka instalace Gcomu na DAF XF460

Ukázka instalace zařízení Gcom na DAF XF460.