Track a systém RMC

Jindřich Pavlů 22.3.2019

Zařízení Track vedle parametrů speciálních technologiíí, kontoluje nádrž, spotřebu a parametry motoru.

Naše firma má dvě části. První větší část vyvíjí, vyrábí a instaluje zařízení Gcom na vozidla a stroje a poskytuje služby systému RMC pro monitorig vozidel a strojů. Druhá menší část vyvíjí, vyrábí a instaluje elektronické přístroje do zvlášť obtížných podmínek nasazení, zejména pro doly a pro lomy, a obvzláště pro speciální zakládní staveb. Představitelem této části naší výroby je zařízení Track.

Technologie speciálního zakládání

Zařízení Track obsahuje software dnes pro 15 technologiíí speciálního zakládání staveb. Zařízení monitoruje u technologií jejich prováděcí parametry, monitoruje kvalitu provedených prací a monitoruje provedené výkony.

Data ze zařízení Track se zaznamenávají na paměťové kartě MMC. Z této karty se přenáší do programu TEC2, kde se vytváří příslušné protokoly, popisující provedenou práci. Zařízení Track je také vybaveno modulem GSM. Pomocí tohoto modulu je možné ze stavební kanceláře poslat na zařízení Track pracovní úkol, seznam prací, které mají být provedeny. Tento seznam obsahuje i parametry provedené práce, jako je např. hloubka vrtů, průměr vrtů a podobně. Obsluha zařízení Track si stáhne příslušnou práci a podle vložených parametrů pak provádí příslušnou technologii. Pomocí modulu GSM je také možné na dálku zaznamenaná data stáhnout do kanceláře.

V poslední době jsem vyvinuli pro zařízení Track program , který umožňuje stahovat pomocí modulu GSM data průběžně s prováděnou prací. Data se přenáší do systému RMC, tedy do systému stejného pro sledování vozidel a strojů. Data v systému RMC je možné sledovat průběžně s prováděnou prací, to znamená, že např. při vrtání vrtu je okamžitě vidět průběh vrtných parametrů. Vrtný postup, vrtný moment, přítlak, otáčky vrtného nástroje, vrtná energie, tlak výplachu se na obrazoce vyvíjí v reálném čase a technolog může tak práci kontrolovat.

Vzhledem k tomu, že např. vrtné soupravy mají motor a nádrž na naftu, systém Tracku jsme také rozšířili o stejné parametry, jaké se používají u zařízení Gcom u monitoringu vozidel a stavebních strojů. Tedy souběžně s monitoringem technologie speciálního zakládání  kontrolujeme i spotřebu, naftu, motor a další věci.

 

Podobné články

Echobox

Echobox

  Echobox je malé zařízení, vybavené podsvíceným displejem a klávesnicí. Připojuje se kabelem na RS232 do zařízení Gcom. Zařízení Echobox...

Krádeže nafty

Krádeže nafty

Systém RMC vyhodnocuje krádeže nafty na strojích v přestávce provozu stroje a také během provozu, při jeho provozních režimech volnoběh,...