Kompletní sledování vozidel

Jindřich Pavlů 10.12.2018

Kompletní sledování vozidel měří parametry motoru, jízdy, jízdní styl řidiče, dále práci příslušenství , jako je hydraulická ruka, sklápění.

Obrací se na nás zákazníci, kteří mají potřebu monitorovat vozidlo včetně ložné plochy.

Příkladem takové instalace je vozidlo Renault Kerax 480, vybavené dvěma sklápěnými vanami, kde mezi vanami je umístěna hydraulická ruka. Zařízení Gcom je na vozidle připojeno na FMS vozidla a tachograf, z canu čteme všechny dostupné údaje a vyhodnocujeme jízdní styl řidiče.

Podařilo se nám snížit spotřebu vozidla o 4-5l/100 km, tato úspora dělá při nájezdu 200 – 400 km za den celkem cca 10 – 20 l nafty.

Kompletní sledování vozidel stahujeme na dálku tachograf a kartu řidiče. Nádrž o objemu 600 l je vybavena jednou sondou CAP4. Ztráty nafty se oznamují automaticky dispečerům prostřednictvím SMS a hlášením na webu RMC.

Práce hydraulické ruky je monitorována pomocí náklonoměru, rozlišujeme tedy stav zapnutí hydraulické ruky a stav, kdy se ruka skutečně pohybuje. Spotřeba pro hydraulickou ruku je pouze 2,3 l/hod, přičemž před instalací systému posádka psala na hydraulickou ruku 5 l/hod.

Sklápění obou van je monitorováno tlakovými čidly a náklonoměry. Z hydralického tlaku ve válci je možné poznat, sklápí-li se plná vany či nikoliv.

Podobné články

Echobox

Echobox

  Echobox je malé zařízení, vybavené podsvíceným displejem a klávesnicí. Připojuje se kabelem na RS232 do zařízení Gcom. Zařízení Echobox...

Krádeže nafty

Krádeže nafty

Systém RMC vyhodnocuje krádeže nafty na strojích v přestávce provozu stroje a také během provozu, při jeho provozních režimech volnoběh,...